Ceník služeb Cherryn for Dolls

Co vše se děje s hlavičkou panenky, když přijde na faceup?

Nejprve záleží na tom, zdali je hlavička čistá, připravená na malbu a nebo má původní faceup. Pokud má původní faceup, nastává proces čištění(tato služba je v ceníku). Některé faceupy mají silné barevné pigmenty, různé nástřiky laků, které nezná většinou ani majitel a ani já :-). Vždy je nutné odstraňovat s velkou opatrností, aby se nijak nepoškodil materiál a přesto nezůstaly na ni žádné známky původní malby nebo fixačního laku.

Další kroky už platí i pro hlavičky, které přijdou bez původní malby, tedy nenamalované.

Umytí hlavičky ve vodě s odmašťovacím prostředkem, odmaštění lihem, vysušení a odstranění všech chloupků a prachu těsně před nástřikem první vrstvy. Kontrola perfektní čistoty je velmi důležitá před každým nástřikem, ovlivňuje to nejen samotný proces malby, ale i celkovou životnost malby. Po zaschnutí silnější vrstvy prvního nástřiku je hlavička chráněná před malbou pro další potřebu přemalby. Poté už přichází na řadu samotná malba, která obnáší v různých fázích nástřik lakem. Pokud je malba hotová, provede se finální silnější vrstva laku. Po zaschnutí jsou dodělány detaily, jako lesk na rty, oči, perleť a nalepení řas.

Řasy přilepuji flexibilním lepidlem na látky, které neničí materiál hlavičky, drží dobře a lze je i snadno sundat.

 

Jak zaslat a zabalit hlavičky?

Hlavičku je nutné dobře zabalit, aby ji přeprava neublížila a tak aby „necestovala“ ve vybrané pevné krabici. Vystlat novinami nebo speciální vystýlkou a pokud možno přibalit i plastový chránič faceupu. Po namalování a nalepení řas, je to ideální ochrana při zpětném balení, faceup a řasy tím budou dostatečně ochráněny od poničení, od vystýlky, v krabici.

Možné je i osobní předání v Praze.

 

Přemalba panenky Monster High nebo Tonner.

Proces malby probíhá obdobně jako u klasických faceupů pro panenky BJD, jen s tím rozdílem, že se malují i kompletní detaily očí, které jsou poté přetřeny lesklým lakem, aby bylo dosaženo 3D efektu.

Pokud přijde panenka s původní malbou, tak je odstraněna a očištěna(služba je v ceníku), samozřejmě můžete poslat panenku i očištěnou bez původní malby :-).

 

Jak objednat malbu panenky?

Pokud jste ještě neměli možnost se setkat s mým stylem malování, nakoukněte do alba na Flickru(odkaz v zápatí blogu), zdali se přibližuje Vaší představě. Pokud ano, prosím kontaktujte mne na email panenkomanie@email.cz, kde si dohodneme vše potřebné, včetně termínu. Budu se na Vás těšit 🙂